Laboratoria Przyszłości

Półrocze 2/2 2023/2024 - #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Półrocze 2/1 2023/2024 - #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Półrocze 1/2 2023/2024 - #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Programowanie z robotami photon to nauka przez zabawę :)

Półrocze 1/1 2023/2024 - #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Nasza super drużyna zdobyła IV miejsce w Ogólnopolskich Finałowych rozgrywkach Ligii Robotów. Turniej drużyn robotycznych odbył się w Hali widowiskowo-sportowej Arena Ursynów w Warszawie. Uczniowie klas 6-7 zaprojektowali robota, zbudowali go oraz programowali robota z LEGO Spike Prime - kloców konstrukcyjnych zakupionych z programu. Serdecznie gratulujemy.

Czerwiec 2023 - #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Maj 2023 - #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Kwiecień 2023 - #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W naszej szkole gościliśmy Mobilne Laboratoria Przyszłości, w zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas 4 i 5. Poznali nowe zastosowania sprzętu zakupionego przez naszą szkołe z programu Laboratoria Przyszłości. Super, dziękujemy za wizytę - mamy już nowe plany na wykorzystanie naszego sprzętu.

a tu my i nasze roboty :)

Marzec 2023 - #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Pora na wiosnę... I cięcie! Tak jest. Uczniowie klasy 5 uczą się bezpiecznego korzystania z wyrzynarki włosowej. Cięliśmy dotychczas 6 mm sklejkę, płytę pilśniową i... metalowe pręty. Praca wymagająca dużo precyzji, ale efekty pracy dają dużą satysfakcję. Oczywiście regularnie odbywają się także zajęcia z programowania.

Luty 2023 - #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Luty. W ramach zajęć technicznych i poznawania właściwości materiałów uczniowie klas 5 i 6 dokonywali testów i pomiarów różnych łączników. W zależności od przyjętego kryterium typowali najkorzystniejszy cenowo, jakościowo lub najbardziej estetyczny rodzaj połączenia wybranych materiałów. Teraz już wiemy, że przy dużej inwestycji można zaoszczędzić w różny sposób... Też korzystny!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Styczeń 2023 - #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Zima w pełni... Ale miłośnikom astronomii to nie przeszkadza. Uczennice klasy 5 samodzielnie dokonały montażu jednego z teleskopów a następnie ćwiczyły umiejętność posługiwania się nim w stosunku do obiektów na różnych dystansach. Są w tym coraz lepsze... Więc teraz tylko oczekiwanie na ciepłe wiosenne wieczory, Jowisza i Wenus!

Grudzień 2022 - #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Klasa V poznawała przyrządy pomiarowe. Uczniowie ćwiczyli praktyczne pomiary a następnie korzystając z właściwych rozwiązywali zadania teoretyczne. Teraz już każdy wie dlaczego mierzyć wygodnie długość belki nośnej miarą budowlaną a srednicę wiertła za pomocą suwmiarki.

Zajęcia z programowania odbywają się cyklicznie we wtorki na ósmej godzinie lekcyjnej.

Listopad 2022 - #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Uczennice klasy VI samodzielnie zaprojektowały i wykonały modele mostów kolejowych z kartonu i tektury. Zważywszy na skalę - prawdziwe spełnią się jako wytrzymałe i piękne konstrukcje. Po raz pierwszy korzystały z liniałów, suwmiarek. Jednogłośnie uznały też połączenie kleju na gorąco i papieru za swój żywioł. Brawo za koncepcję i naprawdę doskonałe wykonanie.

Październik 2022 -  #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W miesiącu październiku uczniowie klas IV - VIII kontynuowali zabawę z robotami Photon na lekcji informatyki oraz dodatkowych zajęciacvh z programowania. Dodatkowo wraz z uczniami wydrukowaliśmy w drukarce 3D uchwyt na komórkę dla robota. Dzięki temu można na photonie umieścić smartphona i sterowaćna nim na odległość oraz nagrywać filmy z podróży. Natomiast na zajęciach techniki poszły w ruch młotki i śrubokrety :)

Wrzesień 2022 -  #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowym Aleksandrowie korzystają z robotów Photon na zajęciach dodatkowych z robotyki. Zajęcia odbywają się we wtorki. Photon jest interaktywnym robotem edukacyjnym polskiej produkcji, który wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności z zakresu programowania i elektroniki. Pomaga w rozwoju kreatywności, zdolności logicznego myślenia i poznawaniu podstaw programowania. Ponadto troje uczniów klasy VIII brało udział w konkursie PATRIA  NOSTRA - tworzyli film w technice poklatkowej nt. księdza Jerzego Popiełuszki. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Polski wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie postaw patriotycznych i aktywności obywatelskiej. Formuła Konkursu sprzyja rozwojowi umiejętności animacji komputerowej i montażu filmowego, a także pozwala uczniom na zdobycie wiedzy o zagadnieniach pomijanych w obowiązkowych programach szkolnych. Realizacja prac konkursowych pozwala na wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji historycznej oraz utrwalaniu tradycji i dziedzictwa narodowego.

Informujemy, że Nasza Szkoła uzyskała wsparcie finansowe z programu Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Informujemy, że Nasza Szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości.