Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa

w Nowym Aleksandrowie została beneficjentem

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

i uzyskała rządowe wsparcie finansowe ​​​ na łączną kwotę

15 tysięcy złotych z przeznaczeniem na m.in. na zakup książek,

promocję czytelnictwa, doposażenie pomieszczeń bibliotecznych.

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”  odbyło się szereg akcji, spotkań oraz konkursów promujących czytelnictwo. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć
w trzech spotkaniach autorskich oraz wyjazdach CEN w Białymstoku na zajęcia edukacyjne. Zostało zakupionych 517 książek wybranych przez uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Do przechowywania książek zakupiono księgozbiorek „Sprytek."

Listopad 2o23 r.

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 24 listopada 2023 r. odbyło się spotkanie autorskie z Panem Tomaszem Szwedem - pisarzem, kompozytorem i muzykiem.

Fotorelacja znajduje się w Galerii.

Maj 2023 r.

• Projekt edukacyjny w klasach I- III „ Myślę, więc czytam. Czytam, więc jestem” .

Uczniowie na wybranych lekcjach codziennie czytają wybrane przez siebie książki z biblioteki szkolnej.

• Szkolny Konkurs Fotograficzny „Sleeveface” dla uczniów klas I-III i IV-VIII.

Regulamin_Konkursu(3).docx

Prace nagrodzone i wyróżnione