Osiągnięcia i sukcesy uczniów

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Igrzyska Dzieci

29 marca w Supraślu odbył się Półfinał Województwa Podlaskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych chłopców i dziewcząt. Zawodnicy rywalizowali z uczniami innych szkół w swoich kategoriach wiekowych. W zawodach wystartowały 24 szkoły, a w każdej kategorii wiekowej około 50 najlepszych zawodników. Naszą szkołę reprezentowała grupa kilkunastu uczniów, którzy na jesieni poprzedniego roku uzyskali awans z Mistrzostw Powiatu Białostockiego.

Wśród chłopców najlepiej wystartowali i uzyskali awans:

– Filip Dzienis – I miejsce

Szkołę reprezentowali również Damian Tereszczuk i Kacper Pracki. Razem zapracowali na 13 miejsce w klasyfikacji zespołowej chłopców.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowały się i uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego:

– Kamila Szczepura – X miejsce

Szkołę reprezentowały również Wiktoria Bohdan. Razem nasze uczennice zapracowały na dwunaste miejsce w klasyfikacji zespołowej dziewcząt.

Wśród chłopców najlepiej wystartowali i uzyskali awans:

– Dawid Sobczak – III miejsce

– Maksymilian Dzienis – V miejsce

– Kacper Mierzejewski – XIII miejsce

– Damian Błahuszewski – XIV miejsce

Razem zapracowali na 5 miejsce w klasyfikacji zespołowej chłopców.

Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w zawodach i godnego reprezentowania szkoły, a tym , którzy uzyskali awans życzymy powodzenia w finale , a ten już 9 kwietnia również w Supraślu.

Zespół nauczycieli

wychowania fizycznego

• Michał Aaron German otrzymał stypendium artystyczne przyznane przez Zarząd Województwa Podlaskiego .

23 osoby dorosłe i 150 dzieci otrzymały stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami. Decyzję w tej sprawie Zarząd Województwa Podlaskiego podjął w piątek, 21 stycznia 2022 r.. W tej grupie znalazł się uczeń naszej szkoły Michał Aaron German.

Składamy ogromne gratulacje Michałowi i jego Rodzicom!