Przejdź do

Przejdź do

Strona główna Aktualności / Dokumenty Artykuły O nas :) Ciekawe linki Nasze przepisy :) Książki dla rodziców "Krasnoludki" "Wesołe Misie" "Biedronki" "Pszczółki" "Na Dobry Początek" - Projekt Fundacja BGK "Na Dobry Początek" - Krasnoludki "Na Dobry Początek" - Biedronki "Na Dobry Początek" - Mali Odkrywcy Kompetentny od Przedszkola 2 - projekt Godziny dostępności nauczycieli Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

Przedszkole

 

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!” – 2021

Zajęcia Nr 1

Kodowanie czas…start.

Dzieci zapoznały się z tematyką projektu oraz pomocami, które będą towarzyszyły im podczas zajęć.
Zajęcia przebiegły w bardzo pozytywnej atmosferze.


             


Zajęcia nr 2

17 lutego obchodzony jest Dzień Kota, dlatego też dzieci przy wykorzystaniu pomarańczowych, różowych i zielonych kubeczków oraz pomocy nauczyciela ułożyły twarz kota na dużej macie. Następnym zadaniem przedszkolaków było pokolorować kota według podanego kolorowego kodu. 

          

 

Zajęcia nr 3

Dzieci ustawiały wieże z kolorowych kubeczków na podstawie podanego wzoru oraz wybranych rysunków. Mimo małych trudności udało się odwzorować poprawnie podany wzór. 


        


Zajęcia nr 4

Zajęcia z kubeczkami. Dzieci podzielone w pary odwzorowywały taką samą budowlę jaką wylosowali na karcie pracy.


                                                                     


Zajęcia nr 5

Zajęcia z wykorzystaniem mini maty. Dzieci umieszczały obrazki na macie zgodnie z podaną instrukcją. Następnie scharakteryzowaliśmy każdą z pór roku.



    

Zajęcia nr 6

Dzieci losowały z woreczka po kolei krążki z kolorowym kształtem. Ich zadaniem było położenie krążka w odpowiednim miejscu na macie. 



       


Zajęcia nr 7

Przy użyciu krążków matematycznych z cyframi od 0 do 9 dzieci odszukiwały pary. Wygrała osoba, która zgarnęła najwięcej krążków z maty.


    


Zajęcia nr 8

 Dzieci podzielone na dwie drużyny rzucały po kolei kostką do gry. Ilość wyrzuconych oczek wskazywała jaki krążek należy zakryć. Wygrała drużyna która zakryła najwięcej krążków.

 

      

Zajęcia nr 9

Przy pomocy średniej maty dzieci ćwiczyły symetrię. Ich zadaniem było zrobić odbicie lustrzane lewej strony maty


 

                                    

 


Zajęcia nr 10

Jak wiosna to i motyle. Na zajęciach dzieci samodzielnie ułożyły sylwetę motyla wykorzystując do tego średnią matę.
       

Zajęcia nr 11

Dzieci zapoznały się z robotem GENIBOTEM. Wspólnie ułożyliśmy gamę solmizacyjną, którą robot zagrał. Tworzyliśmy również drogę robota do kubeczka.

   

 

Zajęcia nr 12

Jak się mogliśmy przekonać robot GENIBOT posiada również dużo innych ciekawych funkcji. Jedną z nich było rysowanie kształtów z których dzieci zrobiły swoje własne dzieła sztuki.


                     

Zajęcia nr 13

Tym razem dzieci rozróżniały cechy wspólne oraz różnice wśród danych krążków humanistycznych. Dzielili elementy (zwierzęta, warzywa, owoce, pojazdy) i tworzyliśmy z nich zbiory na macie ze względu na cechy, ściśle określone dla danej grupy.



     

Zajęcia nr 14

Używając krążków humanistycznych dzieci ćwiczyły spostrzegawczość. Nauczyciel zakrywał dany kolor z obrazkiem, a zadaniem dzieci było wskazanie jakie krążki zostały zakryte.


     


Zajęcia nr 15

Przy pomocy kolorowych kubeczków, dużej maty oraz rymowanki dzieci zbudowały zaczarowany parasol, który ochroni ich zarówno przed deszczem jak i słońcem. Już nie straszna nam żadna pogoda.


   


Zajęcia nr 16

Zbliżają się wakacje i czas upałów. Dzieci w trosce o swoje oczy zbudowały przy pomocy kolorowych kubeczków różowe okulary przeciwsłoneczne. Utrudnieniem była czytana przez nauczyciela rymowanka. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem rewelacyjnie.

 
 

Zajęcia nr 17

Na dzisiejszych zajęciach dzieci zapoznały się z aplikacją  Scratch Junior. Zapoznały się z programem oraz miały możliwość stworzenia swoich własnych duszków.

  


Zajęcia nr 18

Kolejne zajęcia z programem Scratch Junior. Tym razem dzieci miały możliwość stworzenia farmy, podkładały głos pod wybrane zwierzątka oraz stworzyły kod umożliwiający poruszanie się zwierzątkom w przód i tył.

            


Zajęcia nr 19

Gra memory uwielbiana przez dzieci. Za pomocą krążków kompetencji kluczowych dzieci dobierały pasujące do siebie krążki

.     

 

Zajęcia nr 20

Ostatnie zajęcia z kodowania. Tym razem dzieci dokonywały podziału na kategorię (kino, teatr, kolory). Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i książeczki.


              

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Aleksandrowie
    Szkoła Podstawowa w Nowym Aleksandrowie, Przedszkole Samorządowe w Nowym Aleksandrowie, ul. Pogodna 107, 16-002 Nowe Aleksandrowo
    Gmina: Dobrzyniewo Duże
  • (85)7197545

Galeria zdjęć